فیس بوک     اینستاگرام    تلگرام

کالایی در سبد نیست

logo soalyar

پنج شنبه, 24 آبان 1397 ساعت 11:36

بسته تشویقی برای گرایش دانش‌آموزان به رشته کشاورزی در نظر گرفته شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بسته تشویقی برای گرایش دانش‌آموزان به رشته کشاورزی در نظر گرفته شد

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، هوشنگ سردار بنده صبح امروز در همایش کشوری مدیران هنرستان‌های کشاورزی کشور در باشگاه فرهنگیان این شهرستان اظهار داشت: 5 رشته امور زراعی، امور باغی، مکانیزاسیون کشاورزی، صنایع غذایی و امور دام در حال حاضر در شاخه فنی و حرفه‌ای برای تحصیل دانش‌آموزان کشور در نظر گرفته شده است.

وی افزود: جذب دانش‌آموزان از 2 درصد به 4 درصد ارتقاء یافته و در صورت بسترسازی می‌توان این زمینه را برای افزایش تا 10 درصد پیش‌بینی کرد.

کارشناس مسئول آموزش کشاورزی دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش کشور بیان داشت: در کنار وزارت آموزش و پرورش،جهاد کشاورزی نیز ظرفیتی مانند هنرستان‌های کشاورزی برای تربیت هنرجویان دارد که باید این دو وزارت خانه در کنار هم قرار گرفته و ظرفیت و بستر موجود را برای جذب بیشتر افزایش دهند.

وی ادامه داد: جلسات متعددی برای اهرم های تشویقی در جذب هنرجویان و دانش‌آموزان با وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و در نظر داریم با بسته‌های تشویقی و حمایتی مانند پرداخت تسهیلات به فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی،پرداخت وام اشتغال در بخش کشاورزی و غیره برای دانش آموزان در نظر بگیریم تا نگاه دانشآموزان به این رشته مثبت شود.

سردار بنده گفت: با توجه به اینکه کشاورزی ایران در حال پیرشدن است و بیشتر زارعین و کشاورزان ما بی‌سواد و کم‌سواد هستند باید بتوانیم با روش‌های مختلف میزان جذب دانش آموزان را در رشته کشاورزی افزایش دهیم.

وی یادآور شد: با توجه به تغییرات محتوایی آموزشی دوره متوسطه، محور برنامه‌ریزی ما براساس شایسته‌پروری بوده و دانش‌آموزان باید در ارزشیابی کتاب‌های درسی به میانگین مورد نظر شایستگی برسند تا مدرک لازم را دریافت کنند.

کارشناس مسئول آموزش کشاورزی دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش کشور ابراز کرد: در حال حاضر فعالیت های تحصیلی دانش‌آموزان در رشته های کشاورزی شاخه فنی و حرفه‌ای تا حدود 80 درصد به صورت عملی و 20 درصد بقیه نظری تدریس می‌شود.

خواندن 892 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 آبان 1397 ساعت 11:36