فیس بوک     اینستاگرام    تلگرام

کالایی در سبد نیست

logo soalyar

چهارشنبه, 08 اسفند 1397 ساعت 18:50

روباتی که تکالیف دانش آموزان را انجام می دهد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جعل دست خط و نوشتن تکالیف یک دانش آموز در استان شیجیانگ واقع در شرق چین توسط یک روبات به یکی از داغ ترین سوژه های این هفته جهان تبدیل شد.
اوایل هفته جاری یک دانش آموز دبیرستانی با نام "ژانک" از یکی از فروشگاه های آنلاین یک روبات نوشتاری را به قیمت 800 یوان (118 دلار) خریداری کرد.

مادر این دختر جوان می گوید: همه چیز غیر عادی و مشکوک بود. دخترم به محض بازگشت به مدرسه خیلی سریع تکالیفش را انجام می داد. بارها به این موضوع شک کردم و دست خط وی را چک کردم اما در کمال ناباوری تکالیف نوشته شده با دستخط دخترم همخوانی داشت. تا این که به طور اتفاقی متوجه حضور این روبات نوشتاری در منزل شدم.

این مادر که از جعل دست خط دخترش توسط این روبات هوشمند شگفت زده شده بود گفت: باورم نمی شود که یک روبات بتواند دستخط افراد را بدون هیچ کم و کاستی جعل کند. اما این اتفاق افتاده بود و طی یک هفته این دختر جوان برای نوشتن تکالیف خود از این روبات استفاده کرده بود.

 

شی شان خالق این روبات پس از جنجال ایجاد شده در خصوص عملکرد شگفت انگیز این روبات گفت: من این سیستم هوشمند را در ابتدا برای کمک رسانی به مردم و تنها برای تکمیل نقاشی و طراحی ساختم اما با گذشت زمان این فناوری توسعه پیدا کرده و برای اهداف نوشتاری در موارد خاص مورد استفاده قرار گرفت.

وی افزود: به هیچ وجه انتظار نداشتم روزی اختراع من با اهدافی متقلبانه توسط دانش اموزان مورد استفاده قرار گیرد. خالق این روبات در عین حال تأکید کرد: مسئولیت این تقلب متوجه سازنده ان نیست چرا که یک فناوری می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و متاسفانه در حال حاضر دانش اموزان از این فناوری استفاده ناصحیح کردند.

این روبات هوشمند قادر به نوشتن 40 کلمه درهر دقیقه بوده و بسیار مورد پسند دانشجویان و دانش اموزان قرار گرفته است. برای راه اندازی این روبات ابتدا از طریق تلفن همراه و یا تبلت دست خط کاربر ثبت شده و اطلاعات نوشتاری وی ذخیره می شود. پس از آن روبات با بهره گیری از هوش مصنوعی دستخط کاربر را جعل کرده و بدون عیب و نقص آن را تقلید می کند.

منبع: خبرفارسی کد۴۵۱۸۷۱ 

خواندن 729 دفعه