فیس بوک     اینستاگرام    تلگرام

کالایی در سبد نیست

logo soalyar

چهارشنبه, 08 اسفند 1397 ساعت 19:03

داستان‌ خوانی به جای تکلیف نوروزی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی عنوان کرد:
داستان‌ خوانی به جای تکلیف نوروزی
پیک نوروزی
معاون آموزش ابتدایی استان خراسان رضوی گفت: تکالیف نوروزی ممنوع است و از مدارس خواسته‌ایم به شکل گذشته به دانش‌آموزان تکلیف داده نشود. آزادی عمل به معلمان داده‌ایم تا با کتاب‌هایی که معرفی می‌کنند، بچه‌ها از دید و بازدیدهای عید بهره‌مند شوند و از این فرصت برای مطالعه نیز استفاده کنند.

ابوالحسن حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص سنگینی کتب درسی برای برخی دانش‌آموزان، اظهارکرد: نیازی نیست که والدین در بخش آموزش به معلمان کمکی کنند، بلکه به همکاری آن‌ها نیاز است. آموزش موضوعی تخصصی برای معلمانی است که آموزش و تخصص را دیده‌اند. بیش از آن که نیاز باشد والدین آموزش دهند، نیاز به همکاری آن‌ها داریم. به شکل تخصصی برای والدین پایه اول هرسال قبل از شروع سال تحصیلی آموزش گذاشته می‌شود تا از مسائل و مطالبی که لازم است، آگاهی کافی داشته باشند تا با این همکاری‌ها و ارتباطات، از افت تحصیلی فرزند خود جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: انتظار داریم تمام والدین پایه اول در طی سال، ارتباط مستقیم با معلم فرزند خود داشته باشند. اختلال خواندن، نوشتن و حساب‌کردن را در طی سال معلم تشخیص داده و اگر والدین با معلم و مدرسه ارتباط مستقیم داشته باشند، درزمانی که باید مداخلات موثر از سوی معلم صورت ‌گیرد، معلم به والدین برای این بخش آموزش می‌دهد و از آن‌ها می‌خواهد در خانه به فرزند خود آموزش دهند که اسم آن همکاری نامیده می‌شود. هرچقدر ارتباط والدین دانش‌آموز با مدرسه بهتر باشد، کیفیت کار دانش‌آموز از بُعد آموزشی و پرورشی بهتر است. اگر قرار باشد والدین آموزش دهند، نیاز به مدرسه نخواهد بود. ما نیازمند همکاری و توجه والدین دانش‌آموز را داریم.

خواندن 685 دفعه