فیس بوک     اینستاگرام    تلگرام

کالایی در سبد نیست

logo soalyar

سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 23:15

برگزاری دوره توانمندسازی برای دانش‌آموزان متوسطه اول

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر کل امور تربیتی آموزش و پرورش از برگزاری دوره‌های توانمندسازی فضیلت‌های اخلاقی در دوره متوسطه اول در سال آینده خبر داد.

مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تمهیدات آموزش و پرورش برای مقابله با آسیب‌های رفتاری همچون خشونت در دانش آموزان اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی همانند سایر کشور‌ها در کشور ما هم وجود دارد و معمولا اغلب افراد جامعه با آن روبرو و حتی دست به گریبان هستند و بخش‌های زیادی از آن به جامعه، خانواده و کیفیت تربیت برمی‌گردد.

وی با اشاره به اینکه این رفتار‌های آسیب رسان در افراد آسیب‌زا خواهد بود، ادامه داد: برای بهبود شرایط و جلوگیری از آسیب های رفتاری در جامعه دوره‌هایی را برای کاهش و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفتیم.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: این دوره‌های آموزشی به صورت حضوری و غیر حضوری برای همکاران، دانش‌آموزان و اولیا پیش بینی شده که خوشبختانه دستورالعمل آن هم آماده و به استان‌ها ارسال شده است.

برگزاری دوره های فوق برنامه سبک زندگی در مدارس
شکوهی بیان کرد: با همکاری و حمایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در درس تفکر و سبک زندگی محتوا‌های مختلفی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی از جمله خشونت در نظر گرفته شده است همچنین دوره‌های فوق برنامه با محوریت این موضوع در اختیار مربیان و مشاوران قرار داده شده است.

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره زمان اجرای برنامه‌های جدید محتوای آموزشی در نظر گرفته شده برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: این برنامه از سال تحصیلی آینده برای دوره متوسطه اول اجرا خواهد شد.

شکوهی بیان کرد: این دوره‌های آموزشی ۲۴ مهارت را مورد توجه قرار داده است همچنین کتاب‌های آموزشی برای آن در نظر گرفته شده که طی چند مرحله و در ۲۳ هزار مدرسه و ۲۵ هزار کارگاه تبیین خواهد شد.

خواندن 4437 دفعه